Ověřování a výpočet hodnocení eshopu

Hodnotit nákup a přidávat recenze mohou pouze zákazníci, kteří skutečně nakoupili a zároveň nám dali svolení se zasláním dotazu ke spokojenosti s nákupem. Následně vyplnili dotazník, u nějž Heureka ověřila autenticitu a zveřejnila jej na svých stránkách.
Co se týče zobrazovaného procentuálního hodnocení, každý den vychází celková statistika z jiného celkového počtu hodnocení, protože hodnocení starší 90 dnů se již do statistiky nepočítají a naopak se přičítají nová hodnocení. Výše hodnocení se tak může změnit i v případě, že obchod žádné nové neobdržel a to z důvodu, že některý ze starších příspěvků "expiroval", vzorek, ze kterého vychází každodenní přepočet se proto může každý den měnit.
Období posledních 90 dnů, za které počítáme statistiku. Počet hodnocení a procento doporučení za toto období zobrazuje jediná otázka "Doporučili byste obchod svým známým?". Odpovědi "ANO, doporučuji" / "NE, nedoporučuji". Jedná se vlastně o podíl doporučení z celkového množství ohodnocení za posledních 90 dní.
Na profilu s recenzemi zobrazujeme hodnocení v celých číslech, bez zakruhlování, počet recenzí na detailu produktu odpovídá množství příspěvků s vyplněných textovým polem.
Na profilu s recenzemi zobrazujeme hodnocení v celých číslech, bez zakruhlovánínapříklad (98 doporučení/ 99 dotazníků = 0,9898 * 100= 98,98% a zobrazujeme tedy 98 bez zaokrouhlování.

Zpět na stránku hodnocení eshopu.